REKLAMA

Wylatujesz z Balic? Sprawdź, jak przygotować się do podróży

Wylatujesz z Balic? Sprawdź, jak przygotować się do podróży

Majówka czy wakacje to okresy, w którym na lotnisku w Balicach robi się naprawdę tłoczno. Polacy chętnie podróżują w różnych kierunkach w celach wypoczynkowych, ale nie brakuje także turystów z zagranicy zainteresowanych urlopem naszym kraju. Jeśli chcesz sprawnie dostać się na lotnisko, zdążyć z odprawą i innymi formalnościami, powinieneś się odpowiednio przygotować. Jak zacząć podróż komfortowo jeszcze na lotnisku?

Dojazd z Krakowa na Balice – prosto, szybko i tanio

Kolej kursująca z dworca w Krakowie bezpośrednio na Balice to jeden z najważniejszych atutów tego portu lotniczego. Pociąg odjeżdża Dworca Głównego w pobliżu Starego Miasta, a cała podróż trwa jedynie 20 minut. Podróżując na lotnisko koleją nie musisz nawet wychodzić na zewnątrz na miejscu i dodatkowo szukać terminala.

Przystanek znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, z tyłu parkingu wielopoziomowego. Przez pieszą kładkę szybko dostaniesz się do bramek odprawy i nawet ciężki czy mało poręczny bagaż nie będzie dla ciebie problemem.

Na Balice spoza Krakowa – co zrobić z samochodem?

Możesz szukać miejsca postojowego w Krakowie i udać się pociągiem na lotnisko. Znacznie wygodniejszą i bezpieczniejszą opcją jest jednak parking Lotnisko-Balice. Nie dość, że wygodnie dojedziesz od razu w okolice terminala, to jeszcze zyskasz pewność, że twój pojazd jest całkowicie bezpieczny. Strzeżony parking obsługiwany przez grupę Interparking uwzględnia zarówno nadzór fizyczny, jak i zaawansowany system monitoringu samochodów. Boisz się, że przepłacisz? Jeśli zarezerwujesz miejsce postojowe online z wyprzedzeniem, za ok. tygodniowy okres zapłacisz jedynie 110 zł.

Gdzie szukać parkingu na Balicach?

Parking zlokalizowany jest zaledwie 400 metrów od terminala pasażerskiego. Dzięki temu zaraz po opuszczeniu samochodu znajdujesz się w hali odlotów. Jeśli podróżujesz dziećmi czy dużą walizką – nie mogłeś wymarzyć sobie lepszej sytuacji.

Operatorzy tego typu obiektów doskonale wiedzą, że wszelkie dodatkowe udogodnienia dla podróżujących są mile widziane. Wypożyczenie kompresora czy akumulatora, a także fotelika dla dziecka to tylko niektóre z nich.

https://interparkingbalice.pl/

Czytaj także