REKLAMA

W parku im. Wisławy Szymborskiej trwają nasadzenia

W parku im. Wisławy Szymborskiej trwają nasadzenia

W parku im. W. Szymborskiej przy ul. Karmelickiej trwają nasadzenia. Pojawi się tam m.in. 125 drzew1600 krzewów18,5 tys. bylin i ponad 70 tys. kwiatów. W ubiegłym tygodniu podczas prac natrafiono na dawne zabudowania. Komisja konserwatorska zdecydowała o wykonaniu inwentaryzacji architektonicznej fundamentów dawnego obiektu. Nie przewiduje się, by prowadzona inwentaryzacja wpłynęła znacząco na termin zakończenia prac.

Na początku kwietnia podczas prac natrafiono na dawne zabudowania od strony ulicy Dolnych Młynów. Po komisji konserwatorskiej, która się zebrała 17 kwietnia, podjęta została decyzja o wykonaniu inwentaryzacji architektonicznej fundamentów dawnego obiektu. Zgodnie z projektem, jest to miejsce, w którym zaplanowane zostały liczne nasadzenia drzew oraz droga dojazdowa do parku. Nasadzenia drzew zostaną wykonane w taki sposób, aby nie kolidowały z elementami podziemnej konstrukcji, która w jak największym stopniu zostanie zachowana. W tym momencie nie przewiduje się, by prowadzona inwentaryzacji wpłynęła znacząco na zmianę terminu zakończenia prac w parku.

Park, realizowany dzięki zaangażowaniu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, z każdym dniem nabiera docelowych kształtów. Zostanie udostępniony krakowianom w setną rocznicę urodzin noblistki.

W kolorowym ogrodzie znajdą się m.in. klony, graby, topole, kasztanowce, dęby oraz drzewa owocowe: jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie, śliwy. Zieleń niższą wypełnią krzewy m.in. bez czarny, lilak pospolity, kalina wonna, róża, hortensja dębolistna, świdośliwa lamarcka, porzeczka biała, kielichowiec wonny.

Na odwiedzających będą czekały pachnące i kwitnące byliny m.in. przywrotniki, olszewniki himalajskie, lilowce, płomyki wielkolistne, astry rozkrzewione oraz dziesiątki tysięcy kwiatów cebulowych m.in. szafran Tommasiniego, rannik zimowy, śnieżyczka przebiśnieg i ponad tysiąc roślin wodnych: kosaćce żółte, krwawnice pospolite, przetaczniki bobowniczki, grzybienie białe.

źródło: krakow.pl

Czytaj także