REKLAMA

POLICJANCI ZABEZPIECZALI WEEKENDOWE ZGROMADZENIA

POLICJANCI ZABEZPIECZALI WEEKENDOWE ZGROMADZENIA

W trakcie minionego weekendu policjanci zabezpieczali liczne zgromadzenia mające miejsce na ternie Krakowa. Wydarzenia te przebiegały spokojnie i bez naruszeń porządku publicznego.

Od piątku do niedzieli krakowscy policjanci zabezpieczali kilkadziesiąt zgromadzeń odbywających się na ternie małopolskiej stolicy. Już w piątek policjanci zabezpieczali zgromadzenia mające miejsce w Krakowie, m.in. mundurowi z krakowskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa rowerzystów, którzy w godzinach wieczornych spod Muzeum Narodowego w Krakowie wyruszyli w ponad 20 kilometrowy przejazd głównymi ulicami Krakowa. Funkcjonariusze pilnowali bezpieczeństwa zarówno uczestników przejazdu jak również pieszych i kierowców znajdujących się na trasie. Około godziny 22 wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli do mety, która podobnie jak start miała miejsce przy al. 3-go Maja.
Następnego dnia policjanci również zabezpieczali liczne zgromadzenia m.in. coroczną „Paradę Smoków”, mającą miejsce w godzinach wieczornych na Bulwarze Czerwieńskim, gdzie zgromadziło się około 15 tysięcy osób. W niedzielę natomiast, głównym wyzwaniem dla policjantów było zadbanie o bezpieczeństwo uczestników m.in. marszu liczącego ok 8 tysięcy uczestników, który w godzinach popołudniowych przeszedł głównymi ulicami Krakowa, a także osób, które na Rynku Głównym w Krakowie kontynuowały rozpoczętą w sobotę zabawę związaną z Wielką Paradą Smoków.
Weekendowe zabezpieczenia przebiegły spokojnie i obyły się bez poważnych naruszeń porządku publicznego.

Czytaj także