REKLAMA

Nowoczesne mieszkanie w oddaleniu od centrum – gdzie go szukać w Krakowie?

Nowoczesne mieszkanie w oddaleniu od centrum – gdzie go szukać w Krakowie?

Przy zakupie własnego mieszkania coraz częściej liczy się nie tylko dostępność miejskich udogodnień i atrakcji czy dobra komunikacja. Zarówno single, pary, jak i rodziny z dziećmi szukający wymarzonego „M” stawiają na ciszę, spokój, otoczenie zieleni i oddalenie od zgiełku centrum, zwłaszcza w dużych miastach, jak Kraków. Nie chcą jednak rezygnować z komfort samego lokalu. Choćby z tego powodu Bronowice stają się coraz popularniejszą dzielnicą mieszkalną.

Dlaczego Bronowice?

Coraz więcej młodych osób wybiera mieszkania na Bronowicach, widząc w tej dzielnicy na obrzeżach Krakowa azyl spokoju, w którym można odpocząć po całym dniu pracy i innych obowiązków. Rzeczywiście jest to dość kameralna okolica przystosowana przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, ale także osób, które rozpoczynają swoją działalność na rynku pracy, jednak szukają spokojnego miejsca. Wbrew pozorom Bronowice są także bardzo dobrze skomunikowane z centrum Krakowa, dlatego na wynajem lokalu często decydują się również studenci.

To wszystko nie wyklucza rozwoju infrastruktury usługowo-handlowej w tej części miasta – znajduje się tu m.in. jedna z największych krakowskich galerii handlowych.

Jakie inwestycje mieszkaniowe powstają na Bronowicach?

To stara dzielnica, która niegdyś funkcjonowała jako odrębna miejscowość. Choć znajduje się tu w większości starsza zabudowa, inwestorzy coraz chętniej spoglądają na Bronowice, wykorzystując atuty okolicy i proponując mieszkańcom atrakcyjne, nowoczesne mieszkania. Bronowice Wielkie to punkt na mapie stolicy Małopolski, który wybrała m.in. firma EkoPark. Inwestor stawia w tym przypadku na połączenie nowoczesności i tradycji architektonicznej dzielnicy. Na Bronowicach takie rozwiązania można znaleźć coraz częściej.

Mieszkania na bronowickim osiedlu 7 życzeń są przestrzenne, jasne i łatwe do zagospodarowania. W okolicy znajdują się place zabaw, a w budynkach dla wygody mieszkańców przewidziano miejsca parkingowe. Nowym inwestycjom w tej dzielnicy nie brakuje zatem standardów, jakie można spotkać na nowoczesnych osiedlach w innych częściach Krakowa. To jeden z lepszych wyborów, jeśli chcesz zachować optymalną odległość od centrum, nie rezygnując z kameralnego klimatu otoczenia, w którym efektywnie odpoczniesz i nabierzesz sił do kolejnych wyzwań. 

 

Czytaj także