REKLAMA

Nowa kadencja Krakowskiej Rady Seniorów.

Nowa kadencja Krakowskiej Rady Seniorów.

Zgłaszają inicjatywy, konsultują i doradzają w sprawach związanych z polityką senioralną. Wszyscy w Radzie zakończyli swoją pracę, ale wkrótce rozpoczną nową kadencję. Członkowie nowo wybranej Rady Krakowskich Seniorów czwartej kadencji rozpoczną pracę w 2023 roku.

Uroczyste posiedzenie Rady Seniorów było okazją do podziękowania jej członkom za pracę i zaangażowanie oraz rozpoczęcie działalności nowej kadencji. To właśnie 1 lutego 2023 r. przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych na krakowskim zebraniu wyborczym wybrali swoich członków.

Rada Krakowskich Seniorów wybierana jest demokratycznie w drodze głosowania. Jest to 25-osobowy organ, który ma możliwość pracy nad inicjatywami, doradzania i konsultowania z burmistrzem i radnymi w zakresie działań miasta związanych z osobami starszymi. Krakowska Rada Seniorów współpracuje również z Prezydent Anną Okońską-Walkowicz i polityką senioralną. Współpracują również z Oddziałem dla Seniorów.

Starsi kandydaci również byli głównym tematem rady, a niektóre instytucje musiały wspierać wielu kandydatów do pracy. Szukają nie tylko pomysłów, ale także ludzi, którzy mogą reprezentować interesy i potrzeby ich docelowych odbiorców.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dlaseniora.krakow.pl.


Źródłó: krakow.pl

Czytaj także