REKLAMA

Nadal można skorzystać z darmowych zabiegów weterynaryjnych.

Nadal można skorzystać z darmowych zabiegów weterynaryjnych.

Widząc zapotrzebowanie na krakowskie koty i psy, miasto zgodziło się zwrócić lekarzom weterynarii koszty leczenia, w tym sterylizacji i kastracji. Według stanu na styczeń 2018 r. w gabinetach weterynaryjnych, z którymi Kraków ma podpisane umowy, wysterylizowano i wykastrowano 145 zwierząt. Właściciele zwierząt również chętnie korzystają z funkcji tagowania swoich pupili! Do tej pory oznaczono 123 koty i 10 psów.

Przypominamy, że zabiegi te można znaleźć w trzech lokalizacjach:

  • Gabinet weterynaryjny Ambuwet, ul. Wybickiego 3a, tel. 507 155 142
  • Przychodnia weterynaryjna Melwet, ul. Zakręt 3, tel. 884 865 978
  • Przychodnia weterynaryjna Iris, ul. Senatorska 25, tel. 12 427 20 18

Zabiegi kastracji i sterylizacji zwierząt zapobiegają niekontrolowanemu rozmnażaniu się czworonogów, ograniczając zjawisko bezdomności wśród zwierząt. Z kolei znakowanie pozwala na szybsze odnalezienie zwierzaka w przypadku jego zaginięcia.

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych zabiegów jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w Krakowie oraz aktualnej książeczki szczepień. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak złożyć dokument, sprawdź sekcję Zgoda osiedla Kraków 2 na naszej stronie internetowej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Kraków wspiera wiele inicjatyw, które pomagają zwierzętom. Pomaga finansować koty wolnożyjące z Gminy Miejskiej Kraków, przekazując fundusze na ważne zabiegi, takie jak odrobaczanie, zwalczanie pasożytów, kastracja, sterylizacja, szczepienia.

***

Źródłó: krakow.pl

Czytaj także