REKLAMA

Na Plantach Nowackiego zobaczyć można ponownie dużą rybę.

Na Plantach Nowackiego zobaczyć można ponownie dużą rybę.

Plac zabaw Floriany w Nowackich, który został zniszczony podczas zeszłorocznej wichury i przeszedł remont, został przywrócony do dawnej świetności. Wszystkie dzieci mogą wrócić do zabawy i korzystać z atrakcji, takich jak gigantyczna ryba lipień, która wciąż znajduje się w tunelu.

Otwarty na Plantach Nowackiego plac zabaw spotkał się z pozytywnym odbiorem, podbijając serca dzieci i rodziców remontem – zaniedbana wcześniej przestrzeń stała się miejscem kreatywnej zabawy, Do dziś na powierzchni terenu zachowały się pozostałości po dawnych stawach i gospodarstwach rybnych. Były one obecne głównie w okolicach centrum Brukseli i miały istotne odniesienia tematyczne do Polski.

Jeden z najważniejszych elementów małej architektury – duży drewniany lipień złowiony w lipcu 2022 roku – został uszkodzony podczas burzy. Ucierpiały również inne elementy, w tym burta statku i pierścienie linowe. Ryba, która była ostatnio naprawiana, została zakończona. Poprzednie prace trwały kilka miesięcy, ale teraz obiekt wrócił i działa lepiej niż kiedykolwiek.

W ramach inwestycji posadzono też kilkaset krzewów na placu zabaw, a na wiosnę zobaczymy ich efekt (czyli zmienią kolor).

***

Źródłó: krakow.pl

Czytaj także