REKLAMA

Mieszkańcy osiedla Złocień będą mieli dostęp do terenów zielonych, które będą sprzyjać relaksowi i wypoczynkowi.

Mieszkańcy osiedla Złocień będą mieli dostęp do terenów zielonych, które będą sprzyjać relaksowi i wypoczynkowi.

Plany parku były już w toku w ostatnich tygodniach i ostatecznie zostały zatwierdzone. Mieszkańcy okolic ul. Domagały, które brały udział w procesie budżetowym, teraz doczekają się realizacji swoich planów. Pieniądze z banku zostały przeznaczone na projekt, który poszerzył myślenie mieszkańców o tym, jak wprowadzać zmiany w mieście.

Przełęcz będzie centralnym obszarem parku, ponieważ będzie funkcjonowała jako przejście między trzema różnymi dolinami wykorzystywanymi zarówno do celów rekreacyjnych, jak i przemysłowych.

Dlaczego wybrano przełęcz jako element parku Złocień? Zamiast szczytów, park zostanie wzbogacony o usypane pagórki z trawiastymi nawierzchniami, które zostaną zlokalizowane w sposób przemyślany – ich funkcją będzie oddzielenie parku od sąsiedniej zabudowy wielorodzinnej, która znajduje się na północy i południu parku. Przełęczą w parku będzie zaś ścieżka, która będzie prowadzić między pagórkami.

Wzdłuż ulicy Domagały powstanie park liniowy. Jak widać, podstawowych stref jest siedem:

  • strefa wypoczynkowa z hamakami
  • strefa wielofunkcyjna z górkami EPDM oraz zjeżdżalniami
  • strefa sportowa ze stołami do gry w tenisa
  • strefa piknikowa
  • strefa sportowa street workout
  • strefa wypoczynkowa z huśtawko-ławkami
  • strefa dla dzieci.

Złocieński park wzbogaci się o wiele roślin, które zapewnią poziom zieleni poprawiający estetykę i dający cień. 150 drzew posadzonych w tym miejscu pomoże poprawić jakość powietrza i krajobraz wokół budynków poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację projektu.

***

Źródłó: krakow.pl

Czytaj także