REKLAMA

Krakowskie remonty dróg będą kosztować 21,5 mln zł.

Krakowskie remonty dróg będą kosztować 21,5 mln zł.

Rada Miasta Krakowa otrzymała 1,58 mld dolarów do wykorzystania przez najbliższe dwa lata w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród inwestycji, które zostaną sfinansowane, są m.in. projekty ulepszeń ulicy Konopnickiej, a także inne, takie jak przebudowa mostu Dębnickiego.

– Kolejne środki finansowe pozwolą na dalszą poprawę nawierzchni dróg w Krakowie. Szczególnie ważna jest dla nas kluczowa arteria, czyli ulica Marii Konopnickiej i most Dębnicki, którym codziennie przejeżdża tysiące mieszkańców. Tym samym jakość poruszania się po mieście poprawi się. Dzięki dofinansowaniu związanemu z igrzyskami europejskimi w zeszłym roku położyliśmy nowy asfalt m.in. w ciągu Alej Trzech Wieszczów czy na rondzie Matecznego. Teraz czas na kolejny krok – prezydent Jacek Majchrowski.

– Kraków uzyskał w ostatnim czasie duże wsparcie. Nie oznacza to, że rząd nie widzi potrzeb dalszego inwestowania w poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Po dofinansowaniu przebudowy skrzyżowań w ramach przygotowań do III Igrzysk Europejskich przychodzi pora na remont drogi na moście Dębnickim – minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przeprawa, która została wyeksploatowana, była używana przez tysiące użytkowników.

Badanie przeprowadzone w styczniu 2023 roku wykazało niedawno, że każdego dnia przez most Dębnicki przejeżdża 33 000 pojazdów. Po przeciwnej stronie al. Krasińskiego ma podobne natężenie ruchu.

Most jest intensywnie eksploatowany na co dzień i ważne jest, aby utrzymywać go w dobrym stanie. Obejmie wymianę izolacji na płycie peronu oraz uzupełnienie ubytków betonu. Ponadto wymieniona zostanie dylatacja na przyczółkach po obu stronach skrzyżowania

Twoja balustrada, słup oświetleniowy, system odwadniający i droga będą chronione przed korozją. Na poziomie parteru zabezpieczone zostaną również chodniki.

Pod koniec października rozpocznie się duży projekt budowlany. Inwestycja ma potrwać 16 miesięcy, a otwarcie mostu planowane jest na listopad 2023 r. Ruch wokół budowy będzie duży i istnieje szansa, że niektóre prace budowlane będą musiały odbywać się w czasie dużego natężenia ruchu, jak przy każdym innym. projektów budowlanych.

Oprócz mostu Dębnickiego, są jeszcze inne obiekty/elementy, które również należy wziąć pod uwagę.

W 2022 roku dzięki dodatkowym środkom położymy nowy asfalt na ulicach Piaskowej, Stelmachów i Jordanowskiej. Do 2024 r. Rada Miasta KRK otrzyma dofinansowanie w wysokości 13,25 mln zł (w 2023 r.) i 8,25 mln zł (w 2024 r.). Tym samym łączna kwota budżetu wyniesie 21,5 mln zł i stanowi 50% łącznej wartości wszystkich planowanych inwestycji.

***

Źródłó: krakow.pl

Czytaj także