REKLAMA

Krakowscy policjanci zatrzymali osobę odpowiedzialną za pobicie i ugodzenie nożem.

Krakowscy policjanci zatrzymali osobę odpowiedzialną za pobicie i ugodzenie nożem.

Sprawca pobicia, który groził swojemu 64-letniemu znajomemu i następnie go pobił i zranił nożem, został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Sztab Policji krakowskiej komendy miejskiej. 59-latek będzie odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa groźb karalnych oraz uszkodzenia ciała.

W dniu 8 lutego br., otrzymano zgłoszenie, że w rejonie Podgórza znaleziono rannego mężczyznę. Pogotowie ratunkowe oraz policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zostali wysłani na miejsce incydentu. Po dotarciu na miejsce, potwierdzili oni, że 64-letni mieszkaniec Krakowa został pobity i posiadał rany cięte na ciele. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał pomoc medyczną. Funkcjonariusze podejrzewali, że sprawca pobicia może przebywać w jednym z podgórskich mieszkań. Po godzinie od interwencji zatrzymali 54-latka, który był podejrzany o pobicie i zranienie nożem 64-latka. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on 1,4 promila alkoholu we krwi.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zajęli się sprawą pobicia i podjęli wiele działań, w tym przesłuchali 59-letniego sprawcę, który przyznał się do zarzucanych mu czynów. Według mężczyzny, nieporozumienia między nim a 64-latkiem wynikały z kwestii osobistych. Odpowie on za groźby karalne i uszkodzenie ciała.

59-latek został skazany na trzy miesiące tymczasowego aresztowania, ponieważ sąd uważa, że jego potencjalne zagrożenie dla społeczeństwa jest w tej chwili zbyt duże.

W Stanach Zjednoczonych grożenie innej osobie może prowadzić do kary więzienia, nawet jeśli po groźbie nie następuje jawny czyn.

***

Źródłó: krakow.policja.gov.pl

Czytaj także