REKLAMA

Funkcjonariusze dzielnicowi zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

Funkcjonariusze dzielnicowi zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie zatrzymali mężczyznę w wieku 49 lat, którego poszukiwał austriacki wymiar sprawiedliwości na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Podczas zatrzymania, mężczyzna zachowywał się agresywnie, obrażał funkcjonariuszy, odmawiał ujawnienia swoich danych i próbował ucieczki, nawet podejmując próbę skoku z trzeciego piętra. Ostatecznie został zatrzymany i osadzony w areszcie, gdzie oczekuje na ekstradycję.

W miniony wtorek (07.02.br.), policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie patrolowali okolice Krowodrzy, gdzie zwrócili uwagę na mężczyznę w średnim wieku, który próbował uciec, kiedy zobaczył funkcjonariuszy. Po ucieczce mężczyzna schronił się na balkonie na trzecim piętrze kamienicy, gdzie odmawiał otwarcia drzwi i obrażał policjantów. Dzielnicowi weszli na balkon i udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za nielegalny obrót i produkcję środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji IV w Krakowie, gdzie pobrano jego odciski linii papilarnych.

Sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 40 dni wobec 49-latka na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Mężczyzna będzie przebywał w areszcie, aż austriacka strona dopełni procedur ekstradycyjnych.

Dodatkowo, w związku z wykroczeniami, które 49-latek popełnił w trakcie interwencji, takimi jak wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy, podawanie fałszywych danych osobowych i używanie słów wulgarnych, policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie skierowali wniosek o ukaranie go do sądu. Ponadto, 49-latek może ponieść odpowiedzialność karą za posiadanie niewielkiej ilości środków odurzających, co grozi mu dodatkowo do rok pozbawienia wolności.

***

Źródłó: krakow.policja.gov.pl

Czytaj także