REKLAMA

Dofinansowanie remontu Stadionu Miejskiego im. H. Reymana

Dofinansowanie remontu Stadionu Miejskiego im. H. Reymana

Kraków zyska dodatkowe 8,9 mln zł na modernizację Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki umożliwi wykonanie kompleksowego remontu zadaszenia. Poszerzony zostanie również zakres unowocześnienia systemów bezpieczeństwa. Inwestycja jest realizowana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Od 8 grudnia 2022 r. trwa modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Tego dnia w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisano umowę z wykonawcą – firmą Eiffage Polska Budownictwo SA oraz przekazano teren budowy, a po niezbędnych pracach przygotowawczych, wraz z nadejściem nowego roku, rozpoczęły się prace remontowe.

W ostatnich dniach ZIS otrzymał informację o zwiększeniu środków na prowadzony remont. O dofinansowanie inwestycji wnioskował, w Ministerstwie Sportu i Turystyki, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Dotychczasowa kwota – prawie 81 mln zł – zostanie zwiększona o 8,9 mln zł. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na wymianę pokrycia dachów północnej praz południowej trybuny. Nowe poszycie wykonane zostanie ze znacznie trwalszego aluminium komorowego. Z tego samego materiału przywrócone zostaną skośne daszki po całym obwodzie trybun. Poszerzony zostanie także zakres modernizacji systemów bezpieczeństwa.

Postęp prac przy modernizacji stadionu
Po ponad trzech miesiącach od przekazania terenu budowy, widoczne są już wyraźnie efekty prac, które zmierzają do poprawy ogólnej estetyki oraz energooszczędności obiektu. Zdjęcia remontowanego obiektu są dostępne na stronie ZIS.

Remont elewacji:

w części zachodniej wykonano podkonstrukcję stalową, trwa montaż elementów konstrukcji do mocowania szyb, zamontowano częściowo szyby od strony północnej,
w części wschodniej zakończono montaż podkonstrukcji stalowej, rozpoczęto montaż konstrukcji do mocowania szyb,
w części południowej trwa montaż marek do mocowania konstrukcji stalowej oraz rozpoczęto montaż podkonstrukcji stalowej,
w części północnej, na odcinku zabudowy central wentylacyjnych zakończono montaż podkonstrukcji stalowej, w pozostałej części elewacji (narożnikach) trwa montaż marek.
Wentylacja:

zamontowano centrale wentylacyjne na elewacji północnej i południowej,
zamontowano wentylatory do napowietrzania klatek schodowych wraz z okablowaniem,
trwa montaż wentylatorów do przewietrzania korytarzy.
SAP:

wyczyszczono i sprawdzono wszystkie czujki ppoż.,
trwa zmiana numeracji czujek i przycisków ROP,
trwa weryfikacja pętli instalacji SSP.
Igrzyska Europejskie 2023
Trwa odliczanie do wielkiego święta sportu, które rozpocznie się już 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie. Igrzyska rozegrają się w jedenastu miastach. Najwięcej dyscyplin będzie gościł Kraków, tu też odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia wydarzenia (2 lipca).

Źródło: krakow.pl

Czytaj także