Ostatnimi czasy zauważyć można znaczne zainteresowanie krótkoterminowym wynajmem przestrzeni biurowych. Eksperci działający w branży nieruchomości początkowo przekonani byli, iż jest to zjawisko, które typowe będzie tylko i wyłącznie dla przedsiębiorców samozatrudnionych bądź też prowadzących jedynie niewielkie firmy…jednakże z biegiem czasu okazało się, iż żywe zainteresowanie omawianym dziś rozwiązaniem wykazują także przedsiębiorstwa duże i średnie.
Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się bowiem, że wynajem biur na krótki termin w Krakowie, Gdańsku, Warszawie oraz innych aglomeracjach niesie ze sobą wiele korzyści dla podmiotów zainteresowanych, znacznie ułatwiając im prowadzenie biznesu oraz umożliwiając szybki, niemalże nieprzerwany rozwój i możliwość dotarcia do coraz to nowych klientów z kraju i zagranicy.
Wynajem biur w modelu krótkoterminowym stał się nadzwyczaj popularny przede wszystkim dlatego, że oferuje przedsiębiorcom ogromną wręcz swobodę i elastyczność jeżeli chodzi o realizację projektów. Jeżeli dane przedsięwzięcie ma zostać wykonane w Krakowie, jednakże jest to zlecenie o charakterze jednorazowym, wystarczy wynajem biura na kilka miesięcy, zorganizowanie pracy zespołu, podział pomiędzy pracowników kluczowych zadań, a następnie ich realizacja.
Kiedy projekt zostanie sfinalizowany oraz zatwierdzony przez stronę zlecającą, przestrzeń biurową można opuścić, przenosząc się do kolejnej lokalizacji, w której klient potrzebuje wyświadczenia usługi. Nawet w przypadku dużych firm długoterminowy wynajem generować może przekraczające wstępne szacunki koszty, które to będą niewspółmierne do uzyskiwanych przychodów, a co za tym idzie – mogą negatywnie odbijać się na płynności finansowej przedsiębiorstwa oraz jej postrzeganiu przez interesantów bądź partnerów biznesowych.
Wynajem biur na krótki termin w Krakowie, Warszawie, Gdańsku lub w innym dużym mieście zlokalizowanym w granicach naszego kraju eliminuje ten problem, pozwalając na szybkie zajęcie w pełni wyposażonego lokalu, przystąpienie do prac nad projektem, a następnie – opuszczenie przestrzeni w momencie, gdy nie będzie ona już potrzebna bez konieczności uiszczania z tego tytułu jakichkolwiek kar umownych.
Okazuje się, że rozwiązanie to jest także dość korzystne dla przedstawicieli branży nieruchomości, bowiem zamiast czekać na przedsiębiorcę, który wyrazi chęć wynajęcia biura na rok lub nawet dłużej, ponosząc w tym czasie koszty powiązane z utrzymaniem takiej przestrzeni, która stoi całkowicie pusta, mogą oni wynająć jedno lub więcej pomieszczeń w modelu krótkoterminowym, pokrywając tym samym regularne opłaty z uzyskanego czynszu, a pozostałą jego część traktując jako przychód pasywny, który może zostać ulokowany w kolejnych projektach inwestycyjnych.
Warto rozważyć ten sposób na generowanie zysków, zwłaszcza, że zyskuje on w ostatnim czasie na popularności, głównie z uwagi na fakt, iż coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi z pracy w modelu stricte zdalnym do świadczenia usług w sposób tradycyjny.